30.09.12 - youthful

zainspirowana tematem magazynu i-D postanowiłam napisać post o młodości. czytając kolejne strony tej gazety miałam ochotę ruszyć tyłek i gdzieś wyjść i coś zrobić. zachłysnąć się młodością. spróbować wszystkiego. nie przejmować się opinią innych. podróżować. marzyć. poznawać. nie lubię statyczności. dla mnie liczy się chwila jak najlepiej wykorzystana. lubię zmiany. nie lubię kiedy ktoś twierdzi, że się nie uda. cokolwiek miałoby to być, to się uda! i ja w to serdecznie wierzę.


w magazynie tym znajduje się jeden artykuł, w  którym dziennikarz zadaje pytania nowojorskim nastolatkom. postanowiłam również na nie odpowiedzieć i zachęcam Was do publikowania swoich odpowiedzi w komentarzach. ciekawi mnie Wasze podejście do świata i młodzieńczego wieku.

opisz siebie... szalona, bezpośrednia, pomysłowa, ciekawa świata. co jest największą zaletą w byciu młodym... możliwość dokonania decyzji co chce się robić, bo całe życie masz przed sobą. co jest największą wadą w byciu młodym... to, że ludzie nie biorą  na poważnie twoich planów i nie wierzą, że może się  udać. z jakimi trudnościami zmierzają się dzisiaj młodzi ludzie... niektórym brakuje odwagi na  robienie tego, co im sprawia przyjemność i sprzeciwienie się porządkowi rzeczy. czego oczekujesz od przyszłości... połączenia mojej pracy z pasją. co czyni cię szczęśliwym... możliwość spędzania czasu ze znajomymi, podróżowanie, fotografia, rozmowy z bliskimi osobami. 

wszelkie poniższe cytaty pochodzą  z gazety i-D pre-fall 2012 i są warte przeczytania!
kiedy myślę o młodości, nasuwają mi się niektóre piosenki i teledyski do nich. przede wszystkim jest to jamal-DEFTO i yuksek - always on the run (ale niestety tylko dla zarejestrowanych użytkowników)
a na koniec mam jeszcze sesję, która w jakiś sposób mnie zainspirowała - jest taka magiczna, kolorowa, odważna. ukazała się w magazynie i-D pre-fall 2012. 

take a trip
lose yourself
fall in lovePublication: i-D Pre-Fall 2012

Models: Mae Lapres, Kel Markey, Rosie, Susannah, Emilia Nawarecka, Ben Palmer, Herieth Paul, Billie Turnbull, Dylan Hartigan, Konan Hanbury, Kyle Forde and Jack Royle
Photographer: Sølve Sundsbø
Fashion Editor: Charlotte Stockdale
Hair: Peter Gray
Make-up: Miranda Joyce


5 komentarzy:

 1. oj zachwycanie się nie jest mi obce :D hm, do mnie chyba dopiero dociera to, że lubię, wcześniej wydawało mi się, że kocham tylko zamki i stare wnętrza ;)
  Turner, wow, zazdroszczę! ja w sumie na sztuce się nie znam i jakoś nigdy wielce się nią nie interesowałam, ale i tak bardziej niż literaturą, dlatego wybrałam temat pracy maturalnej związanej z impresjonizmem i.. przepadłam :))
  właśnie szkoda, że u Was podróżowanie jest takie drogie, u nas wręcz odwrotnie, w tym tygodniu moja pierwsza podróż wgłąb kraju :) mamy taką kartę, z którą między 19, a 7 możemy pojechać pociągiem wszędzie za darmo i drugą, z którą płaci się tylko 1/2 ceny w ciągu dnia, obie razem kosztują niecałe 300Franków.

  Co do Twojej notki, ja akurat do młodości mam dziwne podejście, zawsze czułam się doroślejsza od środka, rozsądna, odpowiedzialna.. sztywna :D co nie zmienia faktu, że z tymi cytatami się zgadzam ;)
  a zdjęcia... promują ćpienie :D?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. strasznie zazdroszczę tych kart do podróżowania! ja może jakoś znajdę studencką kartę na pociągi i będzie taniej :)

   Usuń
 2. Nie jestem już młoda, bo nie jestem beztroska. Beztroska jest przede wszystkim młodość, z tym ją utożsamiam. Dobre jest to, że dokładnie nie wiem kiedy, ale przestało mi tej beztroski brakować. Z drugiej strony nie czuję się też staro, stara będę jak wszystko zacznie mnie nudzić i przestanie się podobać.

  sesja jest wizjonerska, ale nasunęła mi się po jej obejrzeniu myśl - jesteś młody, jesteś w proszku;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę że młodość to bardziej stan ducha niż rzeczywisty wiek, nawet mając 50 lat można myśleć tak samo i robić podobne rzeczy wszystko zależy od własnego podejścia do życia ! Ja osobiście nigdy nie miałam parcia jak rówieśnicy że " nie mogę się doczekać aby mieć osiemnastkę i co ja wtedy nie będę mógł ! " Moja sytuacja jest nieco skomplikowana bo jednocześnie czuje się dorosłym i dzieckiem. Kiedyś na moim blogu napisałam że jestem jak damski odpowiednik Piotrusia Pana - niezdecydowana, beztroska, niepoważna ale ze zbyt dojrzałym jak na swój wiek tokiem myślenia.
  A zdjęcia podsuwają mi na myśl narkotyki i ich działanie bo są przesycone żywymi kolorami,jest wesoły klimat i nieostry obraz :>

  OdpowiedzUsuń